Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne są jednymi z najbardziej wyczekiwanych zajęć dodatkowych przez dzieci w naszym przedszkolu. Dzięki przygotowywaniu posiłków (sałatki owocowe i warzywne, soki, ciasta, desery) uczą się opanowania czynności samoobsługowych, dyscypliny, zaradności, poznają sprzęty kuchenne i przy pomocy nauczyciela korzystają z nich. Dzieci w gotowaniu znajdują mnóstwo przyjemności i zabawy ale przede wszystkim najwięcej radości sprawia konsumowanie własnoręcznie przygotowanych dań.

Taekwon-do

Taekwon-do jest koreańską sztuką walki i samoobrony. Treningi dla dzieci dobrane są do ich wieku i możliwości i opierają się głównie na grach, zabawach, ćwiczeniach werbalnych, ćwiczeniach integracyjnych i dyscyplinujących. Zajęcia prowadzi pan Karol Winiszewski, aktualnie posiadający czwarty stopień mistrzowski – IV DAN Polskiej Federacji Taekwon-do oraz I DAN International Taekwon-do Federation.

Taniec

Zajęcia taneczne mają za zadanie przede wszystkim wspomagać rozwój dziecka, a połączone z zabawą ruchową pozwolą dziecku miło spędzić czas i zadbać o jego kondycje fizyczną.
Poprzez taniec chcemy zapewnić dzieciom wiele zabawy, rozwinąć zdolności artystyczne, pomóc nieśmiałym dzieciom otworzyć się, pokonać własne bariery dzięki pracy w grupie, jak również nauczyć radzenia sobie ze stresem poprzez występy przed rodzicami i publicznością. Zajęcia taneczne prowadzone są przez instruktorkę tańca z Centrum Tańca „Gabi”. Zajęcia odbywają się w każdą środę i trwają po 30 minut.

Śpiew

Muzyka jest jedną z najważniejszych dziedzin wychowania przez sztukę, wyzwala ona w dziecku ekspresję, aktywność, a więc służy ogólnemu rozwojowi zarówno fizycznemu (ruch przy muzyce) jak i emocjonalnemu (śpiew). Muzyka w przedszkolu stawiana jest na czołowym miejscu, a najprostszym utworem muzycznym jest piosenka, poprzez którą dziecko uczy się zapamiętywania, zrozumienia, przeżycia oraz odtworzenia.

Rytmika

Rytmika jest to metoda wychowania muzycznego, której istotą jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna.
Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku z przyjemnością.
Zajęcia odbywają się głównie z akompaniamentem klawiszowym – pianinem ale również z innymi np. gitara, bębenki, marakasy, tamburyno itp.

Zajęcia rytmiczne odbywają się w sposób systematyczny z uwzględnieniem stopnia trudności:
2 latki – 15 min
3-4 latki – 20 min
5-6 latki – 30 min.

Robonautyka

ROBONAUTA wychodzi naprzeciw współczesności z propozycjami organizowania zajęć dzieciom. Wykorzystuje wszechobecną elektronikę oraz kreatywność każdego dziecka z osobna, stawiając jednocześnie na ich indywidualną pracę. Zajęcia polegają na budowaniu robotów z klocków Lego WeDo według instrukcji, a następnie programowanie gotowych budowli w celu ich „ożywienia” (konstrukcje spełniają określoną rolę, np. kręcą się, skaczą, kołyszą, chodzą, itp., wydając przy tym dźwięki).

Logopeda

Okres największego rozwoju mowy dziecka przypada na wiek przedszkolny. Jest to więc najlepszy czas aby zniwelować bądź całkowicie usunąć wszelkie nieprawidłowości.
Zajęcia logopedyczne muszą być prowadzone systematycznie od najmłodszych lat, gdyż tylko wtedy zauważyć można najlepsze rezultaty. W naszym przedszkolu na indywidualną terapię logopedyczną uczęszczają wszystkie dzieci, u których stwierdzono taką potrzebę.
Zajęcia z logopedii prowadzi wykwalifikowana i doświadczona pani mgr Krystyna Sobczyk.

Język angielski

Naszym celem jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w sposób naturalny, tak by od najmłodszych lat stał się on częścią ich codziennego życia .
Dzieci w tym wieku są najbardziej ciekawe świata, dzięki czemu przez swobodną zabawę i bez najmniejszych obciążeń mogą przyswajać język obcy .
Zajęcia z języka angielskiego odbywają się każdego dnia – dzieci uczestniczą w zajęciach, pracują z książeczką, śpiewają piosenki.
Codziennie biorą udział w grach i zabawach w tym języku.